Překvapení na začátek prázdnin? Cesta vlakem v Trnavském kraji jako rodinné dobrodružství

spot_img

Znáte to. Občas se z rodinného výletu začne postupně stávat hra o to, komu prvnímu prasknou nervy už cestou v autě. Děti se nudí, jsou nervózní, tlak v kabině se zvyšuje a nastává chvíle, kdy jdou stranou všechny zásady správného rodičovství. Ruka spolujezdce rychlostí světla hledá ve vyhledávači co nejjednodušší obsah a vzápětí podává tablet, mobil, zkrátka veškerou dostupnou elektroniku spolucestujícím v autosedačkách umístěných v zadních řadách.

Toto léto můžete nechat auto zaparkované doma a zažít rodinné dobrodružství jinak. Vydejte se každou prázdninovou sobotu na neobyčejnou jízdu historickým vlakem s příběhem a staňte se součástí hry, která vtáhne malé i velké cestující.

Zábava pro celou rodinu
Nastupte do Výletního vlaku Marie Terezie, který vás převeze do historie. Setkáte se s fascinujícími příběhy Marie Terezie na cestě z Bratislavy do Holíče nebo z Nového Města nad Váhem do Galanty. Poznáte známá města zcela novým způsobem.

Spolu s rodinou budete jeden tým a v cestovatelském deníku, který dostanete při nastoupení do vlaku, budete po celý den hrát hru, která zabaví nejen děti, ale i dospělé. Jako bonus získáte i nové znalosti zajímavou formou.

Návštěva muzea nemusí být nuda. Vychutnejte si společný výlet ao nic se nemusíte starat. V ceně jízdenky na Výletní vlak Marie Terezie je nejen jízda historickým vlakem s divadelním příběhem, ale také celodenní program s garantovanými vstupy a dopravou mezi jednotlivými atrakcemi. To vše v doprovodu koordinátorů z Trnavského kraje zážitků, kteří vám nejen zpříjemní výlet, ale během celého dne také pomohou nebo poradí.

Nejen tak ledajací spolucestující
Už samotná cesta historickou mašinkou je zážitkem, o to víc, když do vlaku přistoupí herci z Divadla Jana Palárika v Trnavě v historických kostýmech. Těšit se můžete nejen na známé tváře a fantastické výkony.

Herci z divadla Jana Palárika vás jako historické osobnosti během jízdy vlakem provedou minulostí.
Stanete se součástí divadelního představení, které se bude odehrávat během jízdy přímo ve vlaku. A kdo ví, možná budete mít štěstí a přisedne si k vám samotná Maria Terezie, která vám pomůže odpovědět na otázky a vyluštit záhadu.

Mysleli jste si, že o panovnici víte všechno? Přijďte se přesvědčte se, že dějepis umí být pořádně zábavný.

Do Holíče jako na chalupu
Asi tak nějak by se dnes dalo vyjádřit, proč manželé Habsburkové se svými dětmi a královským dvorem navštěvovali toto město na Záhoří. Ale bylo v tom i něco víc. František Lotrinský přestavěl Holíčský zámek i hřebčín v Kopčanech a rád se na tato místa pravidelně vracel. Co si ale o jeho výletech myslela paní manželka?

Procházejte se po místech, kde to dýchá historií na každém kroku. Navštívit můžete i bylinkovou zahradu a počlunkovat se v zámeckém vodním příkopu. Věděli jste, že i Slovensko má svůj

„Stonehenge“? Určitě se při návštěvě Holíče nezapomeňte vyfotit u megalitů, unikátního komplexu monumentálních opracovaných kultovních balvanů s prastarými rytinami.

Galanta, jak ji neznáte
Snažíte se přijít na to, jaký zámek postavili Habsburkové v Galantě? Nebudeme vás dlouho napínat. Marie Terezie má při návštěvě tohoto místa úplně jiné plány, než byste čekali.

Město ležící v srdci Matoušovy země na Jižním Slovensku bylo totiž statkem významného hraběcího rodu Esterházyových. Cestovatelský deník, který dostanete při nastupování do vlaku, vám pomůže odkrýt spojení mezi členy tohoto rodu a rakousko-uherskou panovnicí.

Navštívíte zde neogotický zámeček, renesanční zámeček i Vlastivědné muzeum. Prohlídky budou šity na míru dětským badatelům, kteří si budou moci vyzkoušet například netradiční pokusy v historické lékárně a zažít mnoho dalších překvapení.

Něco i pro vláčkové nadšence
Zavzpomínat si, jaké mělo cestování vlakem v minulosti kouzlo, si budete moci jízdou v živých muzejních exponátech. Stačí si jen vybrat, zda se chcete odvézt v motorovém voze vyrobeném v roce 1967, který dostal přezdívku Túlavá, protože se toulal po železničních tratích a sloužil jako měřící vlak.

Nebo nasednete do dřevěného zrekonstruovaného vozu jménem Krásavec z roku 1911, který je tažen motorovým lokomotivou Velký Hektor. Na první jízdu v sezóně 2. července si Trnavský kraj zážitků připravil skutečnou lahůdku. Nenechte si ujít jízdu historickým vlakem s parním lokomotivou Mazutka.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora