Tyrkysová firma vám dá při práci veškerou svobodu, kterou chcete

spot_img

Představte si, že nemáte stanovenou pracovní dobu. Že pracujete, odkud chcete. Že si můžete vzít neomezené placené volno a bez obav otevřeně kritizovat šéfa. Že iv práci můžete být sama sebou, klidně i matkou a manželkou. Že si nemusíte hrát na tvrdou.

Rajská hudba pro vaše uši? Vítejte v tyrkysové firmě.
Každá pracující žena, která funguje také jako partnerka a matka, se často cítí jako žonglér, který musí udržet ve vzduchu 50 míčků najednou. Svobodná firemní kultura u zaměstnavatele se zdá být v této situaci darem z nebes. Ale jak se říká, dávejte si pozor na to, co si přejete, aby se vám to náhodou nesplnilo.

Protože pokud jste spíše zaměstnanecký typ, který potřebuje v práci pevné mantinely, tyrkysová vám určitě nesluší. V takto zabarvené firmě je třeba si uvědomit i to, že zde nikdo nehraje jen za sebe. Základní pravidlo zní: Jednaj vždy v zájmu firmy. Kdo se jen veze a sleduje vlastní prospěch, ten jde z kola ven.

Na chalupu na celé léto? Jen jděte!
Pokud máte svobodu v hlavě i srdci, tyrkysová firma může být pro vás to pravé. Nesvazují vás zde žádná korporátní pravidla, nikdo vám nedýchá na krk. Když budete potřebovat volno na neomezený čas, dostanete jej. Placené.

Nikdo před vámi nebude tajit finanční výsledky firmy ani jiné interní informace. V tyrkysové firmě nejste podřízen, ale partner. Dokonce si můžete vybrat klienta, pro kterého chcete pracovat.

Chcete se vzdělávat? Ať se líbí, firma vám přeplatí kurz. Plánujete vzít rodinu na prázdniny na chalupu? Jděte. Svobodná firma vám důvěřuje. Splňte si své úkoly a poté můžete odpočívat, kolik jen chcete.

Po čem ženy touží
Úspěšně fungovat v tyrkysové firmě znamená pochopit, že svoboda jde ruku v ruce s odpovědností. To je opravdu klíčové. Protože práce pro svobodnou firmu není o anarchii, ale především o zodpovědnosti.

Nemůžete si dělat, co chcete, ale děláte to, co je zapotřebí, tak jako v každé jiné firmě. Ale na rozdíl od klasických firemních kultur, ve svobodné firmě máte volné ruce, nejste jen kolečko ve stroji. To však předpokládá velkou míru sebemotivace a sebeřízení.

Jako pracující žena, případně i manželka a matka však máte jistě vysoce rozvinuté manažerské dovednosti, na které se můžete spolehnout.

Nebojte se vlastních nápadů
Alexandra Martincová pracuje v tyrkysové firmě Effectix více než rok a říká: „Právě svobodu považuji za největší benefit, ať už jde o výběr místa práce nebo o svobodu myšlení. Mohu pracovat v kanceláři, ale také z domu, parku či horské chaty.

Mohu bez obav přicházet se svými nápady a návrhy i kritizovat kolegy, včetně managementu. Zároveň takovou kritiku přijímám. Může se to zdát jednoduché, ale ve skutečnosti není snadné podat konstruktivní kritiku tak, aby směřovala k výsledkům a není ani jednoduché ji přijmout, i když musím říci, že mě kolegové jako mámu malých dětí šetří.“

Po počátečních obavách se naučila používat konstruktivní kritiku vždy, když to považuje za přínosné. Sympatické je podle ní také to, že tyrkysová firma nedrží před pracovníky v tajnosti své finanční výsledky.

Bez peenek a očerek
Je skvělé moci nahlédnout do účetnictví firmy, vzdělávat se a postupovat, ale na konci dne jsme všechny jen ženy, které chtějí být se svými nejbližšími. „Flexibilita pracovní doby je pro mě ohromná pomoc,“ zdůrazňuje Alexandra Martincová.

„Firma vyjde vstříc mně a já si zase můžu zorganizovat svůj čas tak, abych i vedle malých dětí svou práci vždy řádně a včas dokončila. Nezatěžuji firmu břemenem peenek a očerek.“

Kromě toho, aby byl koktejl pracovního a rodinného života vyvážený, tyrkysový Effectix pravidelně zve své lidi na společnou snídani, kde se dá dobře poklepat, i na různé sportovní akce a rodinné odpoledne.

Proč to všechno dělají?
Management tvrdí, že dává lidem svobodu ze sobeckých důvodů. Ne kvůli tomu, aby se o nich psalo v médiích, neboť tyrkysové firmy jsou trend.

Svoboda je pro lidi – aby u nich chtěli pracovat, aby přicházeli ti „áčkoví“, aby se všichni navzájem mohli na sebe spolehnout. Vytváří si vlastní kulturu, která jim vyhovuje. Tak co myslíte, zapadli byste?

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora